Нормативные документы. Решения

Рішення Харківської міської ради від 24.09.2003 № 177/03 "Про затвердження Правил з питань додержання тиші у громадських місцях у місті Харкові"

 Документ представлен на языке оригинала

 

УКРАЇНА
ХАРКІВСЬКА МІСЬКА РАДА
ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
16 сесія 24 скликання
 
РІШЕННЯ
 
Із змінами та доповненнями, внесеними
рішенням Харківської міської ради
XL сесія IV скликання від 28.09.2005 р. № 161/05
 
Від 24.09.2003 № 177/03
м. Харків
Про затвердження Правил з питань додержання тиші у громадських місцях у місті Харкові
З метою забезпечення прав і законних інтересів громадян щодо дотримання тиші у місцях громадського користування, на підставі п. 44 ч. ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», керуючись ст. 59 зазначеного Закону, ст. 29 Статуту територіальної громади міста Харкова, Харківська міська рада
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Правила з питань додержання тиші в громадських місцях у місті Харкові згідно з додатком.
2. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію Харківської міської ради з питань транспорту, зв'язку, житлово-комунального господарства та екології та секретаря Харківської міської ради Воронова М.М.
 
Міський голова В. Шумілкін
 
Додаток
до рішення XVI сесії Харківської міської ради XXIV скликання
«Про затвердження «Правил з питань додержання тиші у
громадських місцях у місті Харкові» від 24.09.2003 року № 177/03,
в редакції рішення XL сесії Харківської міської ради IV
скликання від 28.09.2005 р. № 161/05
 
ПРАВИЛА
з питань додержання тиші в громадських місцях у місті Харкові
Правила з питань додержання тиші в громадських місцях у місті Харкові (далі - Правила) розроблено відповідно до Конституції України, Кодексу України про адміністративні правопорушення, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», Закону України «Про міліцію», інших нормативно-правових актів чинного законодавства України з метою забезпечення прав і законних інтересів громадян щодо дотримання тиші на захищених об'єктах та інших місцях громадського користування.
ВИЗНАЧЕННЯ ТЕРМІНІВ
Захищені об'єкти - житлові будинки і прибудинкові території, лікувальні, санаторно-курортні заклади, будинки-інтернати, заклади освіти та культури, готелі і гуртожитки, розташовані у межах населених пунктів заклади громадського харчування, торгівлі, побутового обслуговування, розважального та грального бізнесу, інші будівлі і споруди, у яких постійно чи тимчасово перебувають люди, парки, сквери, зони відпочинку, розташовані на території мікрорайонів і груп житлових будинків.
Інші місця громадського користування - всі інші місця, які доступні або відкриті для населення постійно або час від часу.
Побутові піротехнічні вироби - вироби, які призначені для розваг (проведення салютів, феєрверків), вільно продаються населенню та поводження з якими не потребує спеціальних знань та навичок, а використання здійснюється з дотриманням вимог інструкції із застосування, яка додається до піротехнічного виробу або наноситься на його споживчому пакуванні, забезпечує за межами небезпечних зон безпеку здоров'я та життя людей, не призводить до пошкодження майна і нанесення шкоди навколишньому середовищу.
Організатор - юридична або фізична особи, фізична особа-підприємець, які організують, готують та проводять салюти, феєрверки, інші заходи із використанням побутових піротехнічних виробів у встановленому законом порядку та отримали дозвільні документи, на використання побутових піротехнічних виробів.
Уповноважений орган - відділ громадської безпеки та оборонної роботи Харківської міської ради.
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1 Керівники підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, а також громадяни зобов'язані не припускати на захищених об'єктах рівень шуму, що перевищує 40 ДВА у денний час (з 8 до 22 години) та 30 ДВА у нічний час (з 22 до 8 години) установлений санітарними нормами.
1.2 У нічний час (з 22 до 8 години) забороняється гучний спів і викрики, користування звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму, проведення салютів, феєрверків, використання піротехнічних засобів.
1.3 Рівень шуму в інших місцях громадського користування не повинен перевищувати рівень, установлений санітарними нормами:
- 40 ДВА у денний час ( з 8 до 22 години);
- 30 ДВА у нічний час ( з 22 до 8 години).
1.4 Забороняється проведення на захищених об'єктах ремонтних робіт, що супроводжуються шумом, у робочі дні з 21 до 8 години, а у святкові та неробочі дні - цілодобово.
1.4.1 Власник або орендар приміщень, у яких передбачається проведення ремонтних робіт, зобов'язаний повідомити мешканців прилеглих квартир про початок зазначених робіт.
1.4.2 За згодою мешканців усіх прилеглих квартир ремонтні та будівельні роботи можуть проводитися також у святкові та неробочі дні. Шум, що утворюється під час проведення будівельних робіт, не повинен перевищувати санітарних норм цілодобово.
2. ЗАСТОСУВАННЯ ПОБУТОВИХ ПІРОТЕХНІЧНИХ ВИРОБІВ
2.1 Застосування побутових піротехнічних виробів здійснюється споживачем відповідно до інструкції, розміщеній на виробі або на споживчому пакуванні виробу.
2.2 Забороняється:
- застосування споживачем побутових піротехнічних виробів впродовж доби у місцях масового знаходження громадян та при проведенні масових заходів, що можуть створити небезпеку травмування людей осколками, горючими елементами та частинами побутових піротехнічних виробів, що рухаються;
- кидати побутові піротехнічні вироби, ударяти по них будь-якими предметами, тягти за фітиль;
- переносити побутові піротехнічні вироби в кишенях, під одягом, зберігати без пакування;
- залишати побутові піротехнічні вироби без догляду;
- будь-яка переробка побутових піротехнічних виробів та їх розбирання;
- використання побутових піротехнічних виробів другого і третього класу небезпеки особами молодше за 18 років;
- використовувати побутові піротехнічні вироби, які створюють ефекти на висоті та/або шумові ефекти, ближче 100 м від лікарень, церков, дитячих установ, шкіл, будинків престарілих та інших суспільних споруд і житлових будинків;
- кидати приведені в дію побутові піротехнічні вироби під ноги перехожих, із вікон та балконів, здійснювати феєрверки з дахів домов та інші дії, від яких можуть постраждати люди або майно;
- використання побутових піротехнічних виробів особами, які знаходяться в нетверезому стані.
2.3 При поводженні з побутовими піротехнічними виробами, не пов'язаними з приведенням в дію піротехнічних виробів, не допускається куріння та застосування відкритого вогню.
2.4 Використання побутових піротехнічних виробів для демонстрації феєрверків професійними піротехніками повинно проводитись відповідно до вимог нормативних актів України, які регулюють професійне використання піротехнічних виробів в Україні.
2.5 Контроль за реалізацією побутових піротехнічних виробів особам віком до 18 років забезпечує: управління споживчого ринку Головного управління економіки та комунального майна Харківської міської ради.
2.6 Проведення салютів, феєрверків, інших заходів із використанням побутових піротехнічних виробів у нічний час у важливих громадських місцях (майдани Свободи, Конституції, Р. Люксембург, парк ім. О.М. Горького, сад ім. Т.Г. Шевченка) погоджується з уповноваженим органом та проводиться у неробочі та святкові дні. В інших випадках проведення зазначених заходів погоджується райвиконкомами міста за місцем їх проведення.
2.6.1 Для погодження організатор повинен надати:
1) документ, який підтверджує можливість використання автотранспорту, придатного для перевезення спецвантажів (договір найму, тощо);
2) документи, які підтверджують якість використовуваних виробів (сертифікат якості, тощо);
3) технологічну документацію (сценарій проведення заходів із зазначенням видів побутової піротехніки, їх кількість та послідовність використання, місце та час).
2.6.2 Для отримання погодження на проведення піротехнічних робіт організатор повинен подати письмову заяву до уповноваженого органу (райвиконкому міста) не пізніше ніж за 10 (десять) робочих днів до дати проведення заходів,
2.6.3 Письмова заява розглядається, затверджуються умови та порядок проведення піротехнічних робіт та не пізніше 5 (п'яти) днів до дати проведення заходів організатора повідомляють про прийняте рішення. Організатору видається листа-погодження або мотивовану відмову за підписом керівника уповноваженої о органу (райвиконкому міста), яка може бути оскаржена у порядку, встановленому чинним законодавством.
2.6.4 Після надання листа-погодження на проведення зазначених заходів уповноважена особа (райвиконком міста) у той же день повідомляє про це Харківське міське управління УМВС України в Харківській області, з метою виконання ними вимог пункту 26 частини першої статі 10 Закону України «Про міліцію».
3. ВИКЛЮЧЕННЯ ТА ЗАБОРОНА
3.1 Передбачені вимоги щодо додержання тиші та обмежень певних видів діяльності, що супроводжуються шумом, не поширюються на випадки:
1) здійснення в закритих приміщеннях будь-яких видів діяльності, що супроводжуються шумом, за умов, що виключають проникнення шуму в прилеглі приміщення, в яких постійно чи тимчасово перебувають люди;
2) здійснення в закритих приміщеннях будь-яких видів діяльності, що супроводжуються шумом, за умов, що виключають проникнення шуму за межі таких приміщень;
3) попередження та/або ліквідації наслідків аварій, пожеж, стихійного лиха, інших надзвичайних ситуацій;
4) надання невідкладної допомоги, попередження або припинення правопорушень;
5) попередження злочинів, а також виконання завдань цивільної оборони;
6) проведення зборів, мітингів, демонстрацій, походів, інших масових заходів, про які завчасно сповіщено органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування та проведення яких дозволено у встановленому порядку;
7) роботи обладнання і механізмів, що забезпечують життєдіяльність жилих і громадських будівель, за умов ужиття невідкладних заходів щодо максимального обмеження проникнення шуму в прилеглі приміщення, в яких постійно чи тимчасово перебувають люди;
8) відзначення встановлених законом святкових і неробочих днів, дню міста, інших свят відповідно до рішення місцевої ради, проведення спортивних змагань;
9) проведення салютів, феєрверків, інших заходів із використанням вибухових речовин і піротехнічних заходів у заборонений час при проведенні заходів на визначення державних свят та визначних дат уповноваженим органом місцевого самоврядування.
3.2 Забороняється:
1) звучання музики, що відтворюється через радіоапаратуру, впродовж доби на балконах, лоджіях, відкритих вікнах будинків, будівель і споруд а також на будівельних майданчиках;
2) звучання музики, що відтворюється через підсилювальну апаратуру (виступ вокально-інструментальних ансамблів, солістів, музичне обслуговування з використанням музичних автоматів, звуковідеовідтворюючої апаратури, «карооке» та ін.) у нічний час на відкритих літніх майданчиках підприємств громадського харчування усіх форм власності;
3) стоянка транспортних засобів на прибудинкових територіях поза спеціально відведеними місцями, за винятком спеціально обладнаних аварійних автомашин та спецавтотрансноргу підприємств, що обслуговують жилі будинки та їх інженерне обладнання;
4) подача автомобільних сигналів, крім випадків, коли без цього неможливо запобігти дорожньо-транспортній пригоді та стоянка автотранспорту з включеним двигуном впродовж доби на прибудинкових територіях та внутрішньоквартальних проїзних дорогах;
5) трансляція радіопередач через підсилювачі у салони транспортних засобів міського пасажирського авто- та електротранспорту.
4. ЗАКЛЮЧНІ ПОЛОЖЕННЯ
4.1 Правила загальнообов'язкові для дотримання на території міста, за їх порушення наступає відповідальність згідно чинного законодавства.
 
Заступник міського голови з питань
діяльності виконавчих органів ради -
начальник Головного управління
житлово-комунального господарства Є. Гриневич
 
 

 

  • Теґи:
  • теґів немає.
Версія для друку
Notice: Undefined property: RemoteAuth::$_PortalUrl in /home/www/www1562/1562.kharkov.ua/application/models/RemoteAuth.php on line 40 назад

Особистий кабінет

Шановні харків‘яни! З 29.04.23 прийом повідомлень щодо хвилюючих питань здійснюється через оновлений Портал 1562 за посиланням

Погода

  • Вт, день +18 .. +20 °C
  • Вт, вечір +14 .. +16 °C
  • Ср, ніч +11 .. +13 °C
  • Ср, ранок +14 .. +16 °C
    Номер для дозвону в службу: 1562 - зі стаціонарних та мобільних