Отруєння чадним газом.

17 лютого 2020, 12:27

Чадний газ – безбарвний, без запаху, легший за повітря газ, який є особливо небезпечним, бо його не можна відчути. За високої температури він згорає у кисні синім полум'ям. Зріджується дуже погано. Нерозчинний у воді. Може утворювати з повітрям вибухові суміші.

 

Чадний газ з'являється всюди, де проходе процес горіння. Найбільша небезпека отруєння існує в приміщеннях, які опалюються автономно, за допомогою згорання вугілля та інших видів органічного палива.

Головним симптомом при отруєнні чадним газом є втрата свідомості.

При легкому ступені отруєння спостерігається шум у вухах, пульсація венозних артерій, головний біль, відчуття спраги, загальна тривога, почуття страху.

При середньому ступені отруєння людина на певний час втрачає свідомість, яка повертається відразу, якщо її винести на свіже повітря. Характерними ознаками середнього ступеня отруєння є почервоніння обличчя, неадекватність поведінки, підвищення температури тіла до 38-40 градусів, нетривалий розлад дихання.

 

Характерними ознаками тяжкого отруєння є поверхневе дихання, іноді його повна зупинка, блідо-синюшність шкіри,  самовільне випорожнення кишківника  та сечового міхура. 

У разі отруєння чадним газом потерпілого слід негайно винести на свіже повітря, піднести до носа нашатирний спирт, забезпечити вільний доступ повітря до легень, розстібнувши одяг. У разі необхідності зробити штучне дихання.

Навчально-методичний центр ЦЗ та БЖД Харківської області